ارتباط کم‌کاری تیروئید مادر روی جنین

کم‌کاری تیروئید مادر سبب کاهش ضریب هوشی جنین می‌شود

جراح و متخصص زنان گفت:سقط جنین، زایمان زودرس، مسمومیت بارداری، کاهش ضریب هوشی جنین و افزایش فشار خون از عوارض کم کاری تیروئید در بارداری است.

الهام السادات هاشمیان نایینی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه تیروئید از اواخر ماه سوم جنینی شروع به ترشح هورمون می‌کند، گفت: در سه ماهه اول بارداری، جنین قادر به ساختن هورمون های تیروئید نیست و به هورمون‌های تیروئیدی که از طریق جفت از مادر دریافت می‌کند وابسته است.

وی گفت: مقادیر کمی از هورمون‌های تیروئید که از مادر به جنین می‌رسد در رشد و تکامل مغز نقش اساسی دارد و کم کاری تیروئید درمان نشده در مادر احتمالا منجر به کاهش ضریب هوشی در جنین می‌شود.

هاشمیان نایینی خاطر نشان کرد: سقط جنین، زایمان زودرس، مسمومیت بارداری، فشار خون ناشی از بارداری از عوارض کم کاری تیروئید در بارداری است.بنابراین اگر فردی دچار این بیماری است باید درمان آن را جدی بگیرد.

 

این جراح و متخصص زنان و زایمان تاکید کرد: مبتلایان به کم کاری تیروئید، در بارداری حتما قرص‌های خود را به طور مرتب، صبح ناشتا و به میزانی که پزشک معالج تجویز کرده است، مصرف کنند.

لینک خبر : خبرگزاری فارس

 

دکتر الهام السادات هاشمیان نایینی 4138 بازدید 1397/06/29 0 نظر

دیدگاه کاربران

;

;

اطلاعات و دسترسی ها

ساعات کاری مطب  :

شنبه ،دوشنبه و چهارشنبه

3 بعدازظهر تا 9 شب

یکشنبه و سه شنبه

8:30 صبح الی 12 ظهر

شماره تماس مطب

031-46261835

 با ما در شبکه های اجتماعی

 اینستاگرام

 لینکداین

 تویتر

آپارات

 فیس بوک

لینک های مفید

دکتر الهام السادات هاشمیان نائینی - جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی

جستجو در وب سایت

رفتن به بالا

لطفا کمی صبر کنید ...