انجام تست پاپ اسمیر ضروریست

چرا انجام تست پاپ اسمیر در زنان ضروریست؟

 

یک جراح و متخصص زنان با تاکید بر لزوم انجام تست پاپ اسمیر سه سال پس از آغاز فعالیت جنسی گفت: 24 ساعت پیش از انجام این تست باید از مقاربت جنسی پرهیز شود.

دکتر الهام السادات هاشمیان نایینی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه تست پاپ اسمیر برای تشخیص سرطان دهانه رحم انجام میشود، گفت: اگر فعالیت جنسی شروع شده باشد و نیاز به غربالگری بیماریهای منتقلشونده از راه جنسی وجود داشته باشد، معاینه لگن زودتر از سنی که برای انجام تست پاپ توصیه میشود ضرورت دارد.

وی یادآور شد: تست پاپ اسمیر برای غربالگری سرطان دهانه رحم، سه سال پس از شروع مقاربت جنسی باید انجام شود.

این جراح و متخصص زنان با اشاره به توصیه انجمن سرطان و کالج آمریکایی بیماریهای زنان گفت: انجام این تست از 21 تا 30 سالگی باید هر یک تا سه سال انجام شود. پس از 30 سالگی تست پاپ باید به همراه تست HPV (ویروس پاپیلومانی انسانی) انجام شود. اگر هر دو تست منفی بودند، پاپ اسمیر باید هر سه سال تکرار شود.

وی افزود: اگر تست پاپ منفی و تست HPV مثبت باشد، تست باید هر ماه 6 تا 12 ماه انجام شود. انجام تست در اشخاص 70 ساله یا مسنتری که سه تست منفی پی در پی داشتهاند، متوقف میشود.

هاشمیان نایینی با تاکید بر اینکه تا 24 ساعت قبل از انجام تست فرد نباید مقاربت داشته باشد، خاطرنشان کرد: تست نباید در زمان خونریزی عادت ماهیانه انجام شود. در طی دو روز قبل از انجام تست از ژل، کرم و داروهای واژینال نیز نباید استفاده شود.

وی تصریح کرد: این تست صد درصد توانایی تشخیص مراحل اولیه بیماری را نداشته ولی می‏تواند باعث کاهش میزان خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم شود. بنابراین در کنار آن می‏توان از روش‏های دیگر مانند کولپوسکوپی برای تشخیص این بیماری استفاده کرد.

هاشمیان نایینی افزود: تست پاپ اسمیر فقط حضور سلول‏های غیرطبیعی را نشان می‏دهد و جهت تشخیص قطعی در مواردی که پزشک لازم می‏داند انجام کولپوسکوپی و بیوپسی ضروری است   . 

لینک خبر : خبرگزاری ایسنا
 

دکتر الهام السادات هاشمیان نایینی 4175 بازدید 1396/02/07 0 نظر

دیدگاه کاربران

;

;

اطلاعات و دسترسی ها

ساعات کاری مطب  :

شنبه ،دوشنبه و چهارشنبه

3 بعدازظهر تا 9 شب

یکشنبه و سه شنبه

8:30 صبح الی 12 ظهر

شماره تماس مطب

031-46261835

 با ما در شبکه های اجتماعی

 اینستاگرام

 لینکداین

 تویتر

آپارات

 فیس بوک

لینک های مفید

دکتر الهام السادات هاشمیان نائینی - جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی

جستجو در وب سایت

رفتن به بالا

لطفا کمی صبر کنید ...