کاهش خطر عفونت قارچی در سفر

کاهش خطر ابتلا به عفونت‌های قارچی زنان در مسافرت

کاهش خطر ابتلا به عفونت‌های قارچی زنان در مسافرت

یک جراح و متخصص زنان گفت: برای پیشگیری از ابتلا به عفونت‌های قارچی، پوشیدن لباس زیرنخی، خشک کردن و تعویض لباس‌های زیر خیس یا نمدار به هنگام رفتن به دستشویی و استفاده از لبنیات به ویژه ماست توصیه می‌شود.

به گزارش وبدا ،دکتر الهام السادات هاشمیان نایینی با اشاره به اینکه خارش در خانم‌ها یکی از مشکلاتی است که به هنگام سفر آزاردهنده است گفت: این مشکل گاه غیرقابل تحمل است ولی با استفاده از راهکارهای ساده درمانی تا قبل از رسیدن به پزشک قابل تحمل می شود.

وی با بیان اینکه خارش ناحیه تناسلی اغلب ناشی از عفونت‌های قارچی این ناحیه است، گفت: این عفونت با علایمی مانند ترشحات سفید رنگ و پنیری شکل بروز می کند.

این جراح و متخصص زنان خاطرنشان کرد: در مواردی که خارش زمینه عصبی اغلب پس از یک روز پر استرس ایجاد می‌شود با استفاده از داروهای گیاهی آرام بخش مانند گل گاوزبان همراه با سنبل الطیب می توان آرامش نسبی را بدست آورد تا پس از آن با استفاده از درمان‌های دارویی موقتا با این مشکل کنار آمد و سپس با مراجعه به پزشک و معاینه، علت اصلی بیماری برطرف شود.

دکتر هاشمیان نایینی یادآور شد: استفاده از لباس های نخی و گشاد ،خصوصا در هنگام مسافرت که رعایت بهداشت دشوارتر است، در پبشگیری از عفونت‌های قارچی بسیار موثر است.

وی با اشاره به استفاده روزانه برخی خانم‌ها از مواد شوینده جهت رعایت بهداشت ناحیه تناسلی گفت: استفاده مکرر از این مواد موجب برهم زدن محیط طبیعی واژن شده و زمینه ی بروز عفونت های قارچی را فراهم می کند.  

دکتر هاشمیان نایینی در پایان یادآور شد: برای پیشگیری از ابتلا به عفونت‌های قارچی، پوشیدن لباس زیرنخی، پرهیز از دوش واژینال به غیر از موارد ضروری، خشک کردن و تعویض لباس‌های زیر خیس یا نمدار به هنگام رفتن به دستشویی و استفاده از لبنیات به ویژه ماست (توان سیستم ایمنی بدن را  افزایش می دهد)  توصیه می‌شود.

لینک خبر : سایت وزارت بهداشت

 

دکتر الهام السادات هاشمیان نایینی 4150 بازدید 1396/01/31 0 نظر

دیدگاه کاربران

;

;

اطلاعات و دسترسی ها

ساعات کاری مطب  :

شنبه ،دوشنبه و چهارشنبه

3 بعدازظهر تا 9 شب

یکشنبه و سه شنبه

8:30 صبح الی 12 ظهر

شماره تماس مطب

031-46261835

 با ما در شبکه های اجتماعی

 اینستاگرام

 لینکداین

 تویتر

آپارات

 فیس بوک

لینک های مفید

دکتر الهام السادات هاشمیان نائینی - جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی

جستجو در وب سایت

رفتن به بالا

لطفا کمی صبر کنید ...