عوارض سندروم پلی کیستیک

عوارض ابتلا به سندروم تخمدان پلیکیستیک

 

سرطان

یک جراح و متخصص زنان گفت: سندروم تخمدان پلی کیستیک پیامدهای عمیقی برای سلامت باروری زنان و نیز خطر طولانی مدت بروز یک بیماری مزمن را به همراه دارد.

 

دکتر الهام السادات هاشمیان نایینی در گفتوگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه نسبت شانس بستری زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک 2 برابر زنان دیگر است، گفت: سندروم تخمدان پلی کیستیک عارضهای هورمونی است که روی سلامت باروری زنان تاثیر میگذارد. نتایج ارزیابیهای انجام شده در مطالعات نشان میدهد که پذیرش زنان دارای سندروم تخمدان پلی کیستیک در بیمارستان 2 برابر زنان غیرمبتلا به این سندروم است.

 

هاشمیان نایینی تاکید کرد: سندروم تخمدان پلی کیستیک پیامدهای عمیقی برای سلامت باروری زنان و نیز خطر دراز مدت بروز یک بیماری مزمن را به همراه دارد. زنانی که سابقه ابتلا به این بیماری را داشتهاند، بیشتر احتمال سقط، باراری خارج رحمی یا اختلالات دیگر زنانگی مانند سیکلهای قاعدگی نامنظم و آندومتریوز را دارند. همچنین در این مطالعات مشاهده شده است زنانی که دارای سندروم تخمدان پلی کیستیک هستند، میزان بالاتری از سرطان اندومتر را تجربه کردهاند.

 

این جراح و متخصص زنان گفت: انتظار میرود که با مسنشدن زنان مبتلا به این سندروم، خطرات مربوط به بیماریهای متابولیک آنها نیز افزایش پیدا کند. مشاهدات محققان مبنی بر رابطه بیشتر سندروم تخمدان پلیکیستیک با عواقب قلبی- عروقی است.

 

هاشمیان نایینی گفت: این سندروم با توجه به اختلال عملکرد باروری در کوتاه مدت، دارای پیامدهای بارزی نیز در درازمدت بوده و خطر بروز بیماریهای مزمن را به همراه دارد. با توجه به این امر، خدمات درمانی باید در جهت کاهش این خطرات معطوف شوند.

 

وی در پایان بر بررسی تمامی زنان و نوجوانان تشخیص داده شده با سندروم تخمدان پلی کیستیک، از نظر دیابت و عوامل مخاطره آمیز بیماری قلبی-عروقی تاکید کرد.

 

gdلینک خبر :  خبرگزاری ایسنا

 

دکتر الهام السادات هاشمیان نایینی 3660 بازدید 1396/01/20 0 نظر

دیدگاه کاربران

;

;

ساعات کاری مطب  :

شنبه ،دوشنبه و چهارشنبه

3 بعدازظهر تا 9 شب

یکشنبه و سه شنبه

8:30 صبح الی 12 ظهر

شماره تماس مطب

031-46261835

 با ما در شبکه های اجتماعی

 اینستاگرام

 لینکداین

 تویتر

آپارات

 فیس بوک

لینک های مفید

دکتر الهام السادات هاشمیان نائینی - جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی

جستجو در وب سایت

رفتن به بالا

لطفا کمی صبر کنید ...